Twilight
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Twilight


 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Оснвни правила на РПГ-то

Go down 
АвторСъобщение
Едуард Кълън

Едуард Кълън


Брой мнения : 229
Join date : 26.05.2009
Age : 30

Оснвни правила на РПГ-то Empty
ПисанеЗаглавие: Оснвни правила на РПГ-то   Оснвни правила на РПГ-то EmptyСря Май 27, 2009 9:35 pm

Какво е РПГ и как да пишем такова?


Може би повечето от вас,никога до сега не са били в РПГ форум.Ако е така,тази тема ще ви помогне да разберете почти всичко свързано с рп-то.Правилата,които трябва да спазвате,как точно да пишете и т.н.
Знам,че правилата и разясненията са много дълги,но е препоръчително да прочетете,преди да започнете да пишете Рп с вашият герой.


1.Като за начало ще бъде добре да разясним какво точно означава РП.Това е съкращение от английски език-RolePlay.Превежда се нещо,като ролева игра.Може да срещнете съкращението и в други форми-например РПГ,RP,RPG,цялостен изговор-роул плей,роул плеинг.Всичко това означава едно нещо-забавление.

2.Роул плея това е игра по роли.Всеки си създава герой,с който участва в тази игра.Нашият форум представлява една голяма ролева игра,едно голямо РП.
Цялостната идея е да се опише животът на героя ви във този фентъзи свят на магии,тайнствени създания и приключения.


3.Когато започвате нова РП история вие трябва да пишете за предпочитане обемисти мнения.Също така не бъдете егоисти,а съставете историята по такъв начин,че следващият човек след вас(нали е игра по роли)да може да продължи разказа ви.И така може да се стигне до една огромна приказка,в която всички да се включат.

4.Нещо,което е НАПЪЛНО забранено е да пишете рп в различни теми по едно и също време.Напримерно:
Поляната с дърветата - Дженифър стоеше близо до едно дърво,като очакваше някой да дойде и да я заговори,понеже вече не й се стоеше сама.

Спалнята на момичетата - Рейчъл и Дениз влязоха в спалнята на момичетата,където на едно от леглата се излежаваше Дженифър.Момичето се изправи,когато двете й приятелки отвориха вратата.

Представете си,че това е в едно и също време.Така става голямо объркване и се загубва смисъла на цялото рп.Това не важи само за един от потребителите.Не може някой да напише,че е до езерцето,а друг да напише,че е с него в къщата.Съобразявайте се.


5.Не забравяйте,че трябва да описвате подробно всиките действия на вашият герой.Пишете в 3л. както са описани действията в повечето книги.Ако има такива,които не знаят какво означава това(въпреки че се съмнявам някой да не знае)все пак ще обясня:
3л.(той,тя) - Момчето седна на последното свободно място и се заслуша в урока.Беше закъснял с няколко минути,но си обеща повече да не го прави,защото това можеше да повлияе зле на успехът му.

1л.(аз) - Отворих вратата на класната стая и седнах на последното място,след което се залушах внимателно в урока.Бях закъснякл с няколко минути,но си обещах повече да не го правя,защото това можеше да повлияе зле на успеха ми.

Препоръчително е да пишете рп-тата си,като се съобразявате с първият образец.


6.Нещо,което също не е много приятно е повторенията в рп-то.Не може да пишете само:''Дерек излезе на поляната и потърси другите момчета с поглед.Дерек се заучди защо не идват.Дерек видя едно непознато момиче.Дерек се приближи до нея и я заговори.Дерек се радваше,че се е запозна с нея,защото тя беше много красива.''

Сами виждате колко нахално е това.Само Дерек,Дерек,Дерек и блабла.Има синоними за тази работа.Дерек можете да замените с:момчето,той,ученикът,вампирът/върколакът и т.н.
Дерек е просто име за пример!Избягвайте такива повторения,за да не става смешно и грозно.


7.Не забравяйте да ползвате препинателни знаци.Ако не знаете къде точно да сложите потърсете информация в интернет или си намерете учебник по български език,където е описано всичко за пунктyацията.Не си мислете,че се подигравам с вас и не ми се сърдете.Напълно сериозен съм! Very Happy

8.Ако не занете как да започнете рп,ще ви предложа няколко примера.
-Можете да започнете,като описвате времето(какво е времето - дъждовно/мрачно,слънчево/топло и т.н.).
-Да опишете вашите чуства(как се чуствате)
-Да напишете,че отивате някъде,като опишете мястото...

Това е хубаво начало за един рп пост.


Надявам се да сте прочели правилата и да ги спазвате.Ако имате допълнителни въпроси пишете по едно ЛС на админите или задайте въпросите си в темата за въпроси.Съобразявайте се с правилата и не забравяйте да се забавлявате!
Върнете се в началото Go down
 
Оснвни правила на РПГ-то
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Twilight :: Първи стъпки :: За училището-
Идете на: